List of registered crews & dancers


3 VS 3 ELIMINATION

  1. Back2school 
  2. Kingwings Crew
  3. Strong & Stylish
  4. Legiteam Obstruxion
  5. Legiteam Obstruxion 2
  6. Battle Toys Crew
  7. Flavour Family
  8. 3:16
  9. Three Sixteen
  10. 3 Sixteen
  11. Funk Rock Fanatikz
  12. SNT Crew
  13. Funkdamental
  14. Pro-Steps
  15. Eskimoves
  16. Floor Obsession
  17. Dzikistyl
  18. Holy Smokez
  19. Illflow
  20. I-Town Family
  21. Skogsmullarna
  22. Floor Knights
  23. The Knights
  24. The Luftensteiners
  25. Tru711 Crew
  26. Absence Crew
  27. Istra ti materina
  28. Rain Crew
  29. Kontrast Kingz
  30. Mad Skillz Crew/ Sinior Family
  31. Mad Skillz Crew
  32. Floorphilia
  33. Sinior Family
  34. Illeagles
  35. Tiny Toones
  36. Ed Edd & Eddy
  37. High Voltage Crew
  38. Octagon Crew
  39. U-Town
  40. Gadki Gangz
  41. Peklo Sonic Force
  42. Artos Crew
  43. Over react
  44. Recognize Crew
  45. 23
  46. 0371
  47. Masters of Situation
  48. SK Team
  49. BreakSwan
  50. Vicious Villainz
  51. FAM Crew
  52. F.F.W
  53. From nowhere
  54. Uppercuts
  55. Loony toons 
  56. Jungle Mania
  57. Northflow
  58. Inesteam BBoyZ
  59. S.I.N.E Crew
  60. The Saxonz

WAITING LIST:

  1. Camel Groove
  2. Ricochet Rockers
  3. JAB crew
  4. Prismen
  5. Dynamite Souls
  6. Rain Crew
  7. Rain Crew 2
  8. Skill Bill Ramones
  9. FunkoBalordi
  10. Funkobotz 2
  11. Perfect Elements Crew

Top

FOOTWORK BATTLE

  1. Dr. Hefo
  2. B-boy Water
  3. Lelo
  4. Alex
  5. OB1
  6. Vortex
  7. Sulli
  8. Nando
  9. B-boy Atazhan
  10. B-boy Arsex
  11. Rikrok
  12. Kid Chrino
  13. Daniel
  14. Manujelko
  15. Slimjin
  16. IvanSki
  17. Darko Bursac
  18. B-boy Pyszek
  19. Gambit
  20. Bboy 7
  21. Just Emil
  22. B-boy Jeep
  23. B-boy War
  24. B-boy Flipfloor
  25. Sideshow
  26. Haboh
  27. B-boy Merenda
  28. RCB
  29. NerdyByNature
  30. Rossy Rus
  31. Firin
  32. Sékou
  33. Jey
  34. Keipex
  35. Marius
  36. Andrei
  37. Fling
  38. B-boy Quik
  39. B-boy Hunter
  40. B-boy Magicx

WAITING LIST:

  1. B-boy Gadkiy
  2. KidYom
  3. Jiken
  4. Morraen 
  5. Jay-4
  6. Duzkie Duzk
  7. Victor
  8. Apple
  9. Miss Geschick
  10. B-boy Static
  11. Tonsky
  12. T-Flo
  13. Robson
  14. Lakomka
  15. P-Tech 
  16. Balena
  17. Battle Burnd

Top

2 VS 2 TOPROCK BATTLE

  1. Regine & Atia
  2. Capucino Crew
  3. Eskimoves
  4. Dzikistyl
  5. I-Town Family
  6. Twice & PublicEmelie
  7. Rain Crew
  8. Kontrast Rockers
  9. Mad Skillz Crew
  10. Kingwings Crew
  11. U-Town
  12. Fidget
  13. Above the Clouds
  14. Michol M.
  15. Rock Steady Crew
  16. Metro Assassins
  17. Sékou & Anis
  18. Kinetic Soul Kru
  19. Cypher Members
  20. BreakSwan
  21. FM Crew
  22. Masters of Situation
  23. Uppercuts
  24. Inesteam BBoyZ
  25. ThrowDownKingz
  26. S.I.N.E Crew
  27. B-boy Tonio
  28. Flava of Wildness
  29. Kid Yom & Yaël
  30. Fatsolo &  Grocus

WAITING LIST:

  1. Fusion Crew
  2. Rain Crew
  3. Rain Crew 2
  4. Rain Crew 3
  5. Scrambling Feet
  6. Skill Bill Ramones
  7. SNT Crew

Top