List of registered crews and dancers


3 VS 3 ELIMINATION

  1. Los Caballeros Crew
  2. Holy Smokez
  3. C2B
  4. Ruff Rugged N Raw
  5. Travoltified
  6. Fresh som fy
  7. Funk Shui
  8. Outlaws Crew
  9. Floorphilia
  10. ELEFUNX
  11. Norwegians With Attitude
  12. Mad Smokers Crew
  13. Rain Crew
  14. Beat Brotherz Crew
  15. SNT Crew
  16. Freshmakers
  17. Team EGY
  18. Floorknights Crew
  19. Soul Beat &
  20. Los Caballeros / Sankofa Crew
  21. Kingwings Crew
  22. Paint Monkeys
  23. Trouble Maykerz Crew 
  24. Recognize Crew 
  25. The Ruggeds 
  26. Flavor Kingz 
  27. Zames Crew
  28. Red-Mi-Line 
  29. The Ready Don’s
  30. BFC 
  31. Rhythm Junkies
  32. Don’t Panik 
  33. Clean North
  34. Insane Project 
  35. CypherActive 
  36. SickRockerz Crew 
  37. Sztewite Gang 
  38. Funk Syndicate
  39. Depils Originals
  40. South Front
  41. Tatanaka
  42. Ukraine Connection
  43. Unstoppabullz
  44. Escaflow
  45. Quick Spins
  46. Floor Gangz Worldwide 
  47. Infinitos Crew 
  48. Floorknights 2 
  49. Grounded 1 
  50. Grounded 2 
  51. 5 Daggers Flow 
  52. Us only 
  53. Shortbread, Enos & Zana 
  54. Battalions Crew 
  55. Specific Kidz
  56. Mad Coobs Only
  57. Groovenuts
  58. The Fresh Concept /
  59. Born Floor Controllers
  60. Familia Loca Crew

== WAITING LIST ==

  1. Zelda Squad /
  2. The Saxonz
  3. Dream Team Valy-hir
  4. Splinter
  5. The Saxonz Zwo
  6. Dwws Foot Clan
  7. Mad Only Kru
  8. The Royal Battalion /
  9. The Militia

Top

2 VS 2 TOPROCK BATTLE

  1. Ruff Rugged N Raw
  2. Funked Up Crew
  3. Funk Shui
  4. True Rokin Soul
  5. Brother & Sister Crew
  6. Rain Crew
  7. Mad Dope Forms 
  8. Tribe Fusion
  9. Def Style Rockers
  10. Trouble Maykerz Crew 
  11. UpSideDown Rain  &
  12. Beat Brotherz
  13. Floorphilia
  14. Tom & Benzou
  15. Clean North
  16. CypherActive 
  17. Bboy LostKid & Bgirl Shirl 
  18. Floorever Family 
  19. Infinitos Crew
  20. Quarter Squad 
  21. Fisherman’s Friends
  22. One Step Ahead
  23. South Front
  24. Tatanaka
  25. Ukraine Connection
  26. Quick Spins
  27. Floor Junkies
  28. GroovyGangz 
  29. Fresh’N’Easy
  30. 5 Daggers Flow 

== WAITING LIST ==

  1. Shortbread, Enos & Zana 
  2. Bgirl sMash & Bgirl Elettra
  3. Ussy & Shintai 
  4. Hungaro / Latino
  5. Ungarolatino
  6. Rikrok & Ab5trakt
  7. Zelda Squad /
  8. Floorphobia
  9. Dwws Foot Clan
  10. Rum & Space /
  11. Dietje & Erock /
  12. Candy & Victor jay
  13. Familia Loca Crew
  14. The Militia

Top

1 VS 1 KIDS BATTLE

  1. Kidneb
  2. Silk 
  3. Galactus
  4. Bboy Sami
  5. Bboy Needle
  6. Aj the cypher cat
  7. Bgirl Labyrinth 
  8. Bboy Alex 
  9. B-boy Fresh
  10. Julian
  11. Bboy Askalashane

Top